Před čtyřmi lety Helena Fulková jako první Češka naklonovala myš. Vyžadovalo to precizní a zručnou práci s vajíčky a jádry dárcovských buněk, nakonec se jí to během stáže na Tokijské univerzitě podařilo. V Japonsku si teď sedmatřicetiletá badatelka připsala na konto další velký úspěch.

Společně se svou kolegyní z ústavu prestižní výzkumné organizace Riken, kde teď působí na dlouhodobé stáži, vytvořily geneticky modifikované křečky. "Na první pohled se neliší od těch normálních, jen jsme jim odstranily jeden gen," vysvětlila vědkyně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.