Patnáct osob trestně stíhaných, firma v konkurzu a jeho konec v nedohlednu. Taková je situace po třech letech od zásahu policistů a finanční správy pod názvem Daňová kobra ve firmě Kratolia Trade, která v severočeském Ústí vyráběla bionaftu v areálu bývalé Setuzy. Z konkurzu Kratolie, do kterého firmu přivedlo obstavení majetku, se stala právní bitva mezi insolvenčním správcem a státem, který zde zastupuje Finanční úřad pro Ústecký kraj. Obě strany se přetahují o zabavené peníze u soudu. Porážka berního úřadu by mohla nahrát Tomáši Pitrovi, který má konkurz zprostředkovaně pod kontrolou. V minulosti byl podnikatel stíhán za daňové podvody a skrýval se v zahraničí. Později byl soudem osvobozen.

Zástupcem věřitelů v kauze Kratolia je ústecká firma Energy, k níž se Pitr oficiálně hlásí jako poradce a zaměstnanec. Neoficiálně je jeho vliv mnohem větší, jak je patrné i z jeho slov. "Energy byla klíčovým dodavatelem Kratolie − dodávala jí elektřinu, páru i vodu. Spolupracovali jsme s Kratolií, radili jí, měli jsme k ní opravdu blízko," uvedl Pitr loni v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.