Dnes naposledy se mohou návštěvníci britské aukční síně Sotheby's pokochat unikátním diamantem briliantového brusu (kulatého), který je jasný, čistý a jehož velikost je větší než sto karátů. Byl vybroušen z kamene o váze 425 karátů z naleziště, jež patří rodině De Beers v Botswaně. Briliantový tvar je unikátní − vyžaduje značný "odpad", většina velkých kamenů se proto upravuje tak, aby byla zachovaná co největší hmota. V historii aukční síně ani jeden ze sedmi prodaných více než stokarátových diamantů neměl tento typ brusu. Aukční síň očekává, že kámen prodá minimálně za 33,7 milionu dolarů. Vzhledem k blížícímu se svátku sv. Valentýna jde minimálně o pěknou inspiraci.

jarvis_5a7c8db3498e83d13eb7d701.jpeg
Unikátní diamant briliantového brusu o velikosti převyšující sto karátů je na prodej
Foto: ČTK/AP
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru