Majitelé rodinných firem často řeší, kdy je vhodný čas společnost předat. A zatímco jedni se těší, až zodpovědnost za rodinnou firmu předají dětem, jiní mají stále pocit, že jejich potomci nejsou na vedení společnosti připraveni. Podle ředitele advokátní kanceláře KPMG Legal Martina Hrdlíka by ale měl každý podnikatel najít vhodný způsob, jak společnost další generaci odkázat nebo předat.

HN: Doporučujete předat firmu ještě za života, nebo raději upravit podmínky nástupnictví?

Pro většinu majitelů je těžké najít ten správný okamžik, kdy firmu předat, a často se stane, že ho propásnou. Předávat společnost v sedmdesáti svému padesátiletému synovi už je poměrně pozdě. Je dobré firmu předat ve chvíli, kdy mají potomci největší potenciál firmu posunout dál. Důležité je, aby zakladatel po předání nechal rozhodovat své nástupce.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.