Realitní fond Arete Invest získal do svého portfolia nový přírůstek − plně pronajatý průmyslový areál ve Vyškově. Zajímavá na transakci není ani tak velikost nemovitosti nebo cena, která se pohybovala kolem 10 milionů eur (čtvrt miliardy korun), ale okolnosti prodeje.

Český fond si vyškovský areál vyhlédl už v červnu 2015. Mimo jiné proto, že je v něm v pronájmu výrobce designových plastů − společnost Rompa CZ. Té se v posledních letech daří slušně růst. Jenže manažeři fondu záhy zjistili, že je nemovitost prakticky neprodejná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Realitní fond Arete Invest získal do svého portfolia nový přírůstek - plně pronajatý průmyslový areál ve Vyškově.
  • Zajímavá na transakci není ani tak velikost nemovitosti nebo cena, která se pohybovala kolem 10 milionů eur (čtvrt miliardy korun), ale okolnosti prodeje.
  • Kvůli nutnosti řešení soudních sporů se prodej táhl více než dva a půl roku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru