S koncem února začnou platit některé změny v elektronické evidenci tržeb. Nařídil je v prosinci Ústavní soud, na který se s kritikou systému obrátili opoziční poslanci.

Od prvního března obchodníci nebudou muset vydávat účtenku EET při platbě kartou, doklad o zaplacení nově nebude obsahovat DIČ, tedy daňový identifikátor obchodníka. "EET se nebude vztahovat na platby jak prostřednictvím platebních terminálů, tak on-line platby přes internet," potvrdil mluvčí Generálního finančního ředitelství (GFŘ) Lukáš Heřtus.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.