Stará investorská moudrost říká, že se vyplatí nakupovat akcie průběžně. Ve zjednodušené podobě vlastně podle toho, jak peníze na investice přibývají. Okamžik, kdy se trhy dostávají na dno, se totiž odhadnout nedá a taktizováním, tedy odkládáním nákupů v očekávání, že indexy půjdou níž a níž, investor v průměru tak nejspíše propásne příležitost.

Velmi podobné je to na vrcholu. Co je platné, když čím dál víc parametrů ukazuje, že důvodů pro růst je mnohem méně, když většina trhu je "v rauši" a dál nakupuje, takže akcie dál rostou. Opatrnému investorovi nezbude než rezignovaně sledovat, jak si "zbrklí a naivní" připisují zisky v řádu desítek procent, zatímco jeho balík peněz leží ladem či se nepatrně zhodnocuje v konzervativním portfoliu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru