Hned několik stránek na internetu nabízí výpočet pravděpodobnosti, s jakou vybrané povolání v brzké budoucnosti nahradí roboti. Mezi kandidáty na vystřídání umělou inteligencí jsou na čelných místech účetní, tedy pracovníci, kteří dnes zaměstnavatelům chybí, a firmy je proto lákají na výhodné platové podmínky.

Server replacedbyrobot.info například uvádí, že nahrazení účetních roboty je v nejbližších letech pravděpodobné na 84 procent. Potvrdila to i debata na konferenci Účetní budoucnosti, kterou minulý týden pořádaly Hospodářské noviny. "Myslíte, že robot nebude umět poznat, že faktura je za rohlíky a že ji má zaúčtovat? Účetní není nenahraditelný," uvedl ve svém příspěvku děkan Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze Ladislav Mejzlík.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.