V tuzemských komerčních realitách investoři každoročně protočí desítky mi­liard korun. Loňský rok byl sice nepatrně slabší než rekordní rok 2016, ale důvodem není ani tak úbytek koupěchtivých investorů, nýbrž menší počet vlastníků, kteří jsou ochotni prodávat. České komerční reality jsou stále žádané, protože generují zajímavější výnosy z pronájmu než v západní Evropě. Zároveň investorům zaručují stabilitu a bezpečí.

Zatímco například v Paříži, Stockholmu či největších německých městech lze u nejlepších kancelářských budov dosáhnout ročního výnosu z nemovitosti (podíl příjmu z nájmu vůči ceně nemovitosti a výši úroků) od tří do 3,5 procenta, v Praze to je 4,85 procenta. Ukazují to data mezinárodní poradenské společnosti Jones Lang LaSalle (JLL).

V článku se dále dozvíte

  • České komerční reality jsou stále žádané, protože generují zajímavější výnosy z pronájmu než v západní Evropě.
  • Od začátku letošního roku se prodal například logistický park v Lovosicích či pražská kancelářská budova Oregon House.
  • Z větších transakcí je rozjednaný prodej pražského administrativního komplexu Metronom.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.