V tuzemských komerčních realitách investoři každoročně protočí desítky mi­liard korun. Loňský rok byl sice nepatrně slabší než rekordní rok 2016, ale důvodem není ani tak úbytek koupěchtivých investorů, nýbrž menší počet vlastníků, kteří jsou ochotni prodávat. České komerční reality jsou stále žádané, protože generují zajímavější výnosy z pronájmu než v západní Evropě. Zároveň investorům zaručují stabilitu a bezpečí.

Zatímco například v Paříži, Stockholmu či největších německých městech lze u nejlepších kancelářských budov dosáhnout ročního výnosu z nemovitosti (podíl příjmu z nájmu vůči ceně nemovitosti a výši úroků) od tří do 3,5 procenta, v Praze to je 4,85 procenta. Ukazují to data mezinárodní poradenské společnosti Jones Lang LaSalle (JLL).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • České komerční reality jsou stále žádané, protože generují zajímavější výnosy z pronájmu než v západní Evropě.
  • Od začátku letošního roku se prodal například logistický park v Lovosicích či pražská kancelářská budova Oregon House.
  • Z větších transakcí je rozjednaný prodej pražského administrativního komplexu Metronom.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru