Americké hospodářství si užívá zdravého růstu posilovaného štědrou daňovou úlevou, mzdové tlaky nabírají na obrátkách. Akcioví investoři z toho však, zdá se, mají pramalou radost. Přece jen je totiž po letech bezbřehé pohody znervózňuje varianta zrychlení dynamiky inflace. Právě na ni tak útlocitně čeká Fed s plánem zpřísnění měnové politiky.

Jedinou věcí, kterou Wall Street snáší hůře než špatné zprávy, je nejistota. Konec éry levných peněz jednou takovou nejistotou bezesporu je. I proto čert vem příznivé vyznění výsledkové sezony. Jednou se rozkřiklo, že hrozí změna již zaběhlého "paradigmatu", tak je čas vyprodávat stůj co stůj. Zvláštní, něco na tom možná bude.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru