Separatistická Podněsterská republika legalizovala na svém území těžbu kryptoměn, což vyžaduje náročné hardwarové zázemí. Chce tak nalákat především ruské investory. Jedním z prvních by měl být syn ruského generálního prokurátora Jurije Čajky Igor.

"Poradili jsme se s odborníky přes technologie a ti nám řekli, že potřebujeme mít legislativu a technologické zázemí. Tak nyní máme zákon," řekl moskevskému deníku Kommersant podněsterský prezident Vadim Krasnoselskij. Ten předpokládá vytvoření svobodných ekonomických zón, jejichž rezidenti ani nebudou muset registrovat v republice právnickou osobu. Zákon jim také dovoluje bezcelní dovoz a vývoz veškerého zařízení. V dokumentu se také píše, že cena elektřiny může být pro rezidenty zón nižší než pro ostatní spotřebitele.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.