Při příchodu do malého podkrovního ateliéru v centru Brna si za oknem nelze nevšimnout velké bílé sochy ženy, která shlíží dolů na náměstí.

"Ta socha je na tomhle místě to nejlepší. Škoda že do nových prostor si ji s sebou vzít nemůžeme," lituje architekt Marek Štěpán a vysvětluje, že firma, kterou přes dvacet let vede se svou manželkou Vandou, se brzy bude stěhovat na sídliště na kraji jihomoravské metropole. Větší prostor se studiu bude hodit na nové zakázky, které by mu mohl přinést nedávný mezinárodní úspěch.

Pár dní před loňskými Vánocemi přišel do Atelieru Štěpán dopis z Kanady. Prestižní časopis Azure zařadil nový kostel svatého Václava, který podle Štěpánova návrhu vyrostl v Sazovicích na Zlínsku, mezi deset celosvětově nejlepších staveb roku 2017. Minimalistická stavba na kruhovém půdorysu, připomínající smotaný proužek papíru, se v žebříčku umístila vedle děl světoznámých architektů, jako je Norman Foster či Jean Nouvel.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.