Pravicový a nacionalistický izraelský politik, ministr školství Naftali Bennett, má ve středu přijet do Polska. Pokusí se vysvětlit Polákům, kde udělali chybu při přijímání zákona, který trestá ty, kdo tvrdí, že se Poláci podíleli na holokaustu. "Historii přepsat nelze. Budoucnost můžeme psát spolu," vysvětlil důvody své návštěvy.

Polsko si za zákon, jímž chce vládní strana uklidnit nejkonzervativnější národovecké voliče, kterým se nelíbila změna vlády, vysloužilo drtivou kritiku v zahraničí. Nejvíc právě v Izraeli, kde žije více než milion lidí s polskými kořeny a přežívají vzpomínky na to, jak se k nim Poláci za války chovali − v dobrém i ve zlém.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.