Němci si v parlamentních volbách zvolili nové poslance už před 136 dny. Novou vládu ale stále nemají. Konzervativci z bloku CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokraté (SPD) stále jednají o obnovení stávajícího kabinetu velké koalice. Pokud se v úterý nebo ve středu, jak předpokládají německá média, dohodnou, ke vzniku vlády povede i tak ještě dlouhá cesta. Koaliční smlouvu nejdřív musí ve vnitrostranickém referendu schválit zhruba 440 tisíc členů SPD. A výsledek je velmi nejistý.

Sociální demokraté si za jedno ze svých stěžejních témat zvolili boj proti pracovním úvazkům na dobu určitou. Jejich počet v Německu v poslední době rychle roste. Téměř každá druhá pracovní smlouva uzavřená v roce 2016 byla na omezenou dobu. "Lidé si zaslouží více jistoty a spolehlivosti. Proto chci svévolné časové omezení pracovních smluv zakázat," prohlašuje šéf sociálních demokratů Martin Schulz.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.