Lidé, kteří v prosinci naskočili do vlaku jménem bitcoin s vidinou rychlých zisků, nyní spíše přemýšlí, jak co nejvíc minimalizovat své ztráty. Celý trh kryptoměn prochází od počátku roku masivní korekcí. Jen za minulý týden klesla hodnota všech měn o více než třetinu, a trh tak odepsal přes 180 miliard dolarů.

Nejvíc pozornosti přitahuje hodnota největší a nejznámější digitální měny bitcoin. Jeho hodnota se během prosince zvedla ze zhruba 10 tisíc dolarů za kus až na více než dvojnásobek. Od půlky prosince ale vytrvale klesá a v pátek se prodával i za 7700 dolarů. To je pokles o více než 60 procent. Včera se jeho cena vyšplhala na necelých devět tisíc.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Celý trh kryptoměn prochází od počátku roku masivní korekcí.
  • Jen za minulý týden klesla hodnota všech měn o více než třetinu, a trh tak odepsal přes 180 miliard dolarů.
  • Nejtvrdší postoj ale proti kryptoměnám nyní přijala vláda v Indii.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru