Rok 2018 začal pro akciové investory nadmíru dobře. Nejen americké, ale i české akcie jsou po úvodním měsíci roku zhruba o pět procent výše. Prozatím se tak potvrzuje náš stále pozitivní výhled na rok 2018 pro hlavní akciové trhy. Po nadmíru dobrém loňském roce ovšem rizika krátkodobých korekcí akciových trhů rostou.

V úvahách o dalším vývoji akciových trhů hraje jako vždy významnou roli také měnová politika. V tomto směru jsme přesvědčeni, že i přes pokračující trend utahování nebudou centrální banky tím, kdo růst akcií utne. Výše sazeb i tempo jejich růstu by měly být mírné ve srovnání s předchozími cykly. Ty navíc ukázaly, že akcie dokážou udržet růstový trend po celou dobu utahování sazeb a dolů zamíří až poté. Státní dluhopisy jako investici v letošním roce naopak nedoporučujeme. Důvodem je očekávaný postupný růst úroků, způsobující pokles cen dluhopisů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru