Dva týdny před sjezdem so­ciální demokracie není vůbec jisté, kdo je favoritem, a kdo tedy určí, jakým směrem se bude ČSSD po říjnovém volebním debaklu ubírat. Zatím vše napovídá tomu, že rozhodne Morava. Tamní organizace nejsou jednotné v tom, koho z kandidátů podpoří − vyčkávají, co jim přinese vyjednávání.

Hlavními adepty na pozici šéfa jsou nyní místopředseda sněmovny Jan Hamáček a statutární předseda ČSSD Milan Chovanec. Hamáček platí za zkušeného, schopného politika a vyjednavače. Někteří mu ale vyčítají, že není dostatečně silný vůdce. Chovanec má naopak u straníků přirozenou autoritu. Po takzvaném lánském puči je ale pro řadu kolegů nedůvěryhodný.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.