Mezinárodní sportovní arbitráž ve švýcarském Lausanne rozhodla, že 28 z téměř čtyřicítky ruských sportovců, kteří byli obviněni z dopingu na zimních hrách v Soči v roce 2014, jsou nevinní. Rusko se tak vrátilo na první místo v počtu medailí z těchto her. Očištění sportovci také budou žádat Mezinárodní olympijský výbor (MOV), aby jim umožnil start na blížících se hrách v Jižní Koreji.

"My všichni jsme rádi, že spravedlnost nakonec zvítězila. Dnešní rozhodnutí ukazuje, že mnozí z těch, kteří byli obviněni z dopingu, jsou čistí sportovci. Netrpělivě čekají na pokračování své kariéry. Doufají, že Mezinárodní olympijský výbor uzná rozhodnutí soudu a umožní jim zúčastnit se nadcházejících her," prohlásil ruský ministr sportu Pavel Kolobkov.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.