Vedení německé sociální demokracie svým členům slíbilo, že se pokusí na kancléřce Angele Merkelové vymoci co nejvíce ústupků ohledně programu případné další společné vlády velké koalice. Jedním z hlavních požadavků sociálních demokratů (SPD) byl vstřícnější přístup k uprchlíkům. To, co lídři SPD nakonec vyjednali, ale členům strany nemusí stačit.

"SPD se během jednání se svými požadavky dokázala prosadit," tvrdí její šéf Martin Schulz. SPD se s konzervativním blokem CDU/CSU kancléřky Merkelové dohodla, že od léta se může za uprchlíky žijícími v Německu přistěhovat maximálně tisíc blízkých příbuzných měsíčně. V mimořádných humanitárních případech může být toto číslo vyšší.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.