Před několika lety jsem byl na obědě s jedním velmi bohatým Čechem. Miliardářem, aspoň podle časopisu Forbes. Když jsme dojedli, nabídl, že mě sveze do kanceláře.

Nastoupili jsme do jeho vozu s řidičem. "Jaké máte dneska ještě plány?" zeptal se miliardář.

Odpověděl jsem, že budu celé odpoledne pracovat, a pokud všechno stihnu, což vůbec není jisté, večer půjdu s kamarády do hospody.

Zdálo se mi, že jsem v jeho tváři zahlédl cosi jako závist. Ale hned jsem si řekl, že se mi to jen zdá.

"To máte fajn," řekl.

"A co budete dělat vy?" zeptal jsem se.

"Letím na jih Francie. Do Cannes," řekl.

Teď jsem se závistivě zatvářil já. "A v kolik vám to letí?"

Podíval se na mě. "Až zavolám pilotovi," odvětil.

Ale ani tentokrát nevypadal, že by ho to těšilo.

Vlastně to byl legrační paradox. Já mu záviděl, že poletí soukromým letadlem do Cannes, a on mi nejspíš záviděl, že večer půjdu do hospody na pivo. Všechno je relativní, jak by poznamenal klasik.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru