Vláda opřená o hlasy poslanců SPD by ohrozila zahraniční investice v Česku, říká předseda Senátu Milan Štěch. Během svých cest do zahraničí zaznamenal rozpaky evropských politiků, kteří považují Tomia Okamuru, šéfa tohoto krajně pravicového hnutí, za riziko. "Okamura je ten, který se nejhlasitěji hlásí k Marine ­Le Penové nebo Geertu Wildersovi. Tito politici ve světě vzbuzují obavu, mnoho demokraticky smýšlejících lidí se jich bojí," vysvětluje problém Štěch.

HN: Kdy se pokazily vaše dříve dobré vztahy s Milošem Zemanem?

Začali jsme se názorově rozcházet, když jsem od něj slyšel podle mě nepodložené ataky na předsedu sociální demokracie. Přišlo mi to spíše jako vyřizování osobních účtů. Miloš Zeman považoval za chybu, že Bohuslav Sobotka uvedl do funkce hlavního poradce Vladimíra Špidlu.

A pak přišly akce jako Konvička na Albertově a další věci. Nemohu akceptovat, že člověk, který se hlásí k levici, podporuje v Rakousku Norberta Hofera, v USA Donalda Trumpa. Typicky sociální témata dlouhá léta vůbec nezmiňoval. Až v posledních měsících v kampani.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.