Vznik nového podniku Fuji Xerox poskytuje akcionářům společnosti Xerox nejen značnou finanční hotovost, ale i vyšší úroky z fungování významným způsobem rozšířené spojené společnosti. Podle podmínek dohody obdrží akcionáři společnosti Xerox zvláštní dividendu v celkové výši 2,5 miliardy dolarů, což je přibližně 9,8 dolaru na každou akcii, financované z bilance sdružené společnosti, a budou vlastnit 49,9 % nově vzniklé společnosti. Hotovostní dividenda představují více než 30 % nezměněné ceny akcií společnosti Xerox ve výši 30,35 dolaru na základě uzavření cen akcií dne 10. ledna 2018. Firma Fujifilm bude vlastnit 50,1 % hodnoty nově vzniklé společnosti a bude poskytovat důležitou operační podporu a transformační vedení.

Společnosti Fujifilm a Xerox uzavřely smlouvu o vzájemné spolupráciOperace byla jednomyslně schválena představenstvem společnosti Fujifilm i představenstvem společnosti Xerox. Nově vzniklá společnost ponese název „Fuji Xerox“ na Newyorské burze bude obchodovat pod zkratkou XRX.

Shigetaka Komori, předseda představenstva a generální ředitel firmy Fujifilm, uvedl: „Společnosti Fujifilm a Xerox skrze náš stávající společný podnik Fuji Xerox upevnily své výjimečné obchodní partnerství a tato operace je strategickým vývojem našeho dalšího spojenectví. Podnikání v oblasti tvorby nástrojů pro správu dokumentů představuje podstatnou část portfolia společnosti Fujifilm a vznik nové společnosti Fuji Xerox nám přímo umožňuje situovat se do vedoucí pozice na rychle se měnícím trhu. Pevně věříme, že firemní výsledky společnosti Fujifilm v oblasti pokroku a vývoje inovativních řešení a řešení zpracování obrazu – především pak v oblasti inkoustových tiskáren, zobrazování a umělé inteligence – budou důležitou součástí budoucího úspěchu nově vzniklé společnosti Fuji Xerox.“

„Jsem si jistý, že schopnost společnosti Fujifilm vytvářet změny v kombinaci s její zkušeností z úspěšného obnovení firmy přinese nově vzniklé společnosti Fuji Xerox konkurenční výhodu a zároveň přinese vytvoření významné hodnoty pro akcionáře jak společnosti Fujifilm, tak nové společnosti Fuji Xerox. Jsme potěšeni, že můžeme společnost Xerox a její zaměstnance přivítat do rodiny Fujifilm a těšíme se, že pomocí kombinace našich silných stránek přispějeme ke společnému vytváření budoucnosti našeho průmyslu,“ dodává Komori.

Fuji Xerox bude mít dvě hlavní sídla - jedno ve městě Norwalk v Connecticutu v USA a druhé v distriktu Minato v japonském Tokiu a bude působit ve více než 180 zemích světa. Nová společnost bude v jednotlivých operačních oblastech na trhu působit pod svými ikonickými značkami „Xerox“ a „Fuji Xerox“, které si tímto ponechá.

Jeff Jacobson, generální ředitel firmy Xerox, pronesl: „Navrhovaná kombinace dává naprostou průmyslovou logiku a otevře vytvořené společnosti významné možnosti v oblasti produkce i růstu a zároveň přinese akcionářům společnosti Xerox významnou hodnotu. Nově vzniklá společnost Fuji Xerox bude mít lepší a konkurenceschopnější pozici v dnešním obchodním prostředí se skutečně celosvětovým rozsahem, zvýšenou přítomností na rychle rostoucích trzích a inovačními schopnosti, které umožní efektivním způsobem reagovat na stále se vyvíjející požadavky zákazníků. Silný finanční profil nové kombinované společnosti navíc umožní investice, které následně přispějí k udržení si pozice jedničky na trhu a zároveň v průběhu času poskytnou příležitosti ke zvyšování kapitálových výnosů.“

„Dnešní oznámení je výsledkem komplexního přehodnocování našich strategických a finančních možností vedeného nezávislými řediteli společnosti Xerox od té doby, co se v roce 2016 oddělila společnost Conduent. Na základě pečlivého zvážení všech alternativ, které měla společnost k dispozici, dospělo představenstvo k názoru, že tato kombinace je jednoznačně nejlepší cestou k vytváření hodnot pro naše akcionáře. Atraktivní a jistá hotovostní dividenda ve spojení s účastí na budoucím úspěchu kombinované společnosti představují pro akcionáře společnosti Xerox impozantní rovnici hodnot. Jsme nadšeni, že můžeme náš dlouhodobý vztah se společností Fujifilm dále posílit a tímto zároveň vstupujeme do další fáze transformační cesty společnosti Xerox,“ uvedl k fúzi společností Robert J. Keegan, předseda představenstva společnosti Xerox.

 

Související