Největší český e-shop Alza.cz zveřejnil své loňské finanční výsledky, které jsou dalším z dokladů rostoucí síly tuzemských internetových obchodů. Alza meziročně vyrostla o pětinu, když utržila bezmála 21 miliard korun, vůbec nejvíc ve své 24leté historii.

"Přesná čísla o zisku zatím nemáme. Jeho výše by ale měla kopírovat růst tržeb," uvádí místopředseda představenstva e-shopu Tomáš Havryluk. Předloni Alza vydělala 664 milionů, v roce 2017 tak mohl zisk odhadem dosáhnout asi 800 milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Největší český e-shop Alza loni dosáhl na rekordní tržby ve výši necelých 21 miliard korun.
  • Loni se dařilo celému trhu internetových obchodů, které celkem utržily rekordních 115 miliard korun. Meziročně vzrostl o 18 procent.
  • Česko je evropskou e-shopovou velmocí. Vděčí za to vysokému podílu tržeb internetových obchodů na celém výkonu tuzemského maloobchodu, který přesahuje 10 procent.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.