Ví, jak fungují cestovní kanceláře, a důkladně se seznámil i s tím, jak pro skupinové zájezdy nakupují hotelové pokoje. Vyřizování zatím probíhá prostřednictvím mailů a domluv po telefonu. A to chce mladý podnikatel Alex Ilyash změnit.

Vytvořil proto v Česku startupovou firmu Davinci TS, která funguje podobně jako portál Booking.com, jenže v oblasti skupinových rezervací. Cílem je propojit cestovní kanceláře a ubytovací zařízení v jedné platformě, která by reagovala na požadavky obou skupin. Na rozdíl od jiných Ilyash vsadil na to, že nebude inzerovat jen volné hotely, ale hlavně jim dodávat skupinové zájezdy.

Firma, kterou Ilyash založil před necelými dvěma roky, měla už loni tržby 35 milionů korun. Zatím platformu využívají hlavně cestovky z východní Evropy, především z Ruska, Ukrajiny a Běloruska, ale letos by měly přibýt další. Nyní má firma na platformu napojených 30 cestovek a 1650 hotelů po Evropě. Odhadované letošní tržby mají dosáhnout 180 až 260 milionů korun

.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Letošním plánem je napojit cestovky v Německu, Itálii, Francii a Číně a postupně přidávat další země.
  • S rozšířením svého byznysu bude teď Davinci TS hledat pomoc u dalších investorů.
  • Vstup zahraničního investora podporuje i fond J&T Ventures, který je zároveň připravený do této firmy víc investovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.