Kdo investuje do bitcoinů, musí reálně počítat s totální ztrátou, varuje naléhavě Markus Mueller, který šéfuje globálním investicím Deutsche Bank. Nákup kryptoměn proto běžným investorům nedoporučuje. Taková vyhlášení se nyní množí, a protože kurz nejostřeji sledovaného bitcoinu, v němž je také nejvíc peněz, spadl za posledních šest týdnů o polovinu, jsou o to víc slyšet. Rizika se přitom skokově nezvýšila, jen se s nimi postupně a někdy i na vlastní kůži seznamuje investorská veřejnost.

Téměř na denním pořádku jsou zprávy o tom, jak různé státy zkouší vnést do světa kryptoměn aspoň nějaká pravidla. Primárně jde o podchycení způsobů, jakými peníze do různých systémů tečou a jak se z nich zase vyvádějí. Vzhledem k popularitě bitcoinu a spol. v asijských zemích mají největší dopad tamní restrikce, ať už jsou motivovány jakkoli.

V článku se dále dozvíte

  • V některých představách jsou virtuální měny spojeny s úplnou svobodou a anonymitou.
  • Jenže opakované krádeže miliardových částek a praní špinavých peněz úřady ignorovat nemohou.
  • Proto regulátoři zasahují a ještě přitvrdí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.