Americké ministerstvo financí zveřejnilo seznam 114 představitelů ruského státu a 96 ruských miliardářů, které považuje za "blízké Vladimiru Putinovi". Požadoval to od něj zákon, schválený loni v září Kongresem v rámci odvety za ruské vměšování se do prezidentských voleb. Seznam by měl podle zákonodárců sloužit jako zdroj pro případné rozšiřování amerických sankcí.

Politická část seznamu se čte jako Who is who v Kremlu. Nechybí kompletní vedení prezidentské kanceláře, včetně všech jeho poradců. Je zde dokonce i poradce pro lidská práva Michail Fedotov. Vladimir Putin v žertu prohlásil, že mu je líto, že jeho vlastní jméno v seznamu chybí. Sám dokument označil za "nesmyslný". Řekl ale, že Moskva nebude reagovat odvetnými kroky.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.