Když český prezident Miloš Zeman domluvil, ostatní státníci se začali smát. Americký prezident, britský premiér, lídři Kanady, Francie nebo třeba Německa. Měli dojem, že si z nich Zeman dělá legraci, že snad není možné, aby to, co říká, myslel vážně.

Tak pro HN popisoval atmosféru na summitu Severoatlantické aliance ve Walesu v roce 2014 vysoce postavený zdroj, který se jednání zúčastnil. Český prezident tehdy ostatním lídrům zemí NATO do očí tvrdil, že na území Ukrajiny nejsou žádní ruští vojáci a že Rusko tamní rebely nijak vojensky nepodporuje. A že pokud by na Ukrajině příslušníci ruské armády přece jen bojovali, pak si tam jen dobrovolně odskočili během své dovolené. Jinými slovy, Zeman slovo od slova opakoval tvrzení kremelské propagandy. Což dělá dodnes.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.