Někteří bohatí Rusové zažili v posledních týdnech nepříjemné překvapení. Na letišti je se seznamem jejich nákupů čekali celníci, kteří začali využívat databázi žádostí o návrat DPH v tax-free obchodech.

"Klient přiletěl do Moskvy, tradičně odstranil všechny cenovky z koupených hodinek a šperků a po příletu tvrdil, že ty předměty vlastní již několik let. Ale celníci nejenže prohledali jeho zavazadla, ale věděli, co hledat a kdy a za kolik ty věci koupil," cituje moskevský list Vedomosti právníka jedné poradenské společnosti. Nejvíce se nečekané kontroly týkaly soukromých letadel. Podle slov pracovníka jedné z firem, které pronajímají business jety, problémy má nyní několik bohatých podnikatelů, ale v síti celníků uvázla také řada vysokých státních úředníků.

Celkem bylo zabaveno zboží za více než 200 milionů rublů (asi 90 milionů korun).

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.