Británie dostala varování z Bruselu, že musí v rozvodových jednáních rychle uzavřít všechny sporné věci, tedy tzv. fázi první. Až poté bude možné opravdu přejít k fázi druhé, čili k tomu, jak budou vztahy vypadat po březnu příštího roku. Signál to je důležitý: Evropská unie v prosinci oznámila, že už bylo v první části dosaženo dostatečného pokroku, aby se mohlo zároveň debatovat i o té druhé. Proto se unie včera na schůzce, na níž mělo i Česko své zastoupení, zabývala právě dobou po brexitu. Jenže Londýn se nemá k tomu, aby se "vymáčkl" třeba ohledně provozu na hranici mezi Irskem a Severním Irskem, a tím se vše dostává zpět na začátek. Británie, na snímcích symbolizovaná ministrem pro brexit Davidem Davisem, se v jednosměrce ven z Evropské unie poněkud zasekla.

jarvis_5a6f61ba498e740b024a57b5.jpeg
Británie, na snímku symbolizovaná ministrem pro brexit Davidem Davisem, se v jednosměrce ven z Evropské unie poněkud zasekla.
Foto: Reuters
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru