"V romských rodinách je stále živé trauma romského holokaustu − ať už pro těch pár rodin, které ho přežily na českém území, nebo pro ty, kteří přišli ze Slovenska, kde také docházelo k internacím a vyvražďování. Člověk musí být v komunikaci velmi citlivý, pokud se chce dostat pod povrchní slupku výměny zdvořilostních frází. Čeští Romové jsou zkrátka další variantou komplikovaných Středoevropanů," popisuje zkušenosti se "svým tématem" Kateřina Sidiropulu Janků.

V současné době se více než výuce věnuje vědeckému bádání, působí na Institutu výzkumu inkluzivního vzdělávání na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity (MU). Spolu s dalšími výzkumnými týmy ze 14 evropských univerzit (mimo jiné z Oxfordu) je například zapojena do mezinárodního projektu, který se zaměřuje na vytváření nástrojů podporujících vícejazyčný vývoj předškolních dětí doma i ve škole. V Centru pro kulturní sociologii migrace na Fakultě sociálních studií MU se zase zabývá tématem politické participace uprchlíků v Evropě. Socioložka tak čerpá inspiraci pro svou budoucí pedagogickou činnost.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.