Čtyřhodinová přednáška o kriminalistické dokumentaci, která je ještě ke všemu hned po obědě, nepředznamenává žádnou velkou aktivitu studentů. Prostě klasické načerpání sil před odpolední smrští cvičení. Na přednášky kriminalistiky, které na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze vede Jiří Straus, ale studenti chodí rádi. A to přesto, že je nečekají žádné moderní technologie. Aby je profesor zaujal, stačí mu počítač a dataprojektor.

Když totiž promítá na plátno plánek, který při vyšetřování smrti českého skladatele Karla Svobody vytvořili jeho kolegové, všichni studenti mají zvednuté hlavy, upřeně sledují kresbu a je naprosté ticho. Napjatě poslouchají popis místa činu vycházející z náčrtku. Asi jen málo z nich zaznamená, že jim profesor právě předává "nudné" zásady, které je nutné dodržovat při vytváření dokumentací. "Po prozkoumání polohy a vzdálenosti zbraně od mrtvoly a následnými znaleckými experimenty jsme došli k závěru, že šlo opravdu o sebevraždu," dodává Jiří Straus. V tu chvíli to začne mezi posluchači šumět.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.