Pokud hledáte lepší pracovní uplatnění a uvažujete o studiu na vysoké škole, máte rozhodování jednoduché. Zaměstnavatelé mají o vysokoškoláky zájem. "Co se týče obsazovaných pozic, na Jobs.cz najdete zhruba u čtvrtiny inzerátů požadavek alespoň magisterského nebo inženýrského vzdělání. Z nějakých šesti sedmi procent je to alespoň bakalářský titul. Znamená to, že u necelé třetiny pozic se požaduje vysokoškolské vzdělání," popisuje Tomáš Ervín Dombrovský z agentury LMC, která každý rok dělá průzkum mezi zaměstnavateli a ptá se jich, k čemu při obsazování pozic přihlížejí.

Zda je titul ze soukromé, nebo veřejné vysoké školy, při výběru nového zaměstnance velkou roli nehraje. "Je to úplně na chvostu všech sledovaných kritérií. Při posuzování absolventů personalisté hodnotí jazykovou vybavenost, reálnou praxi v oboru, jaké zaměření studovali či zda se vůbec blíží požadavkům, které zaměstnavatelé na dané pozice mají," popisuje Dombrovský.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.