Zhruba takto to viděl svět: ve volbě mezi Východem a Západem se Češi těsně, ale přece rozhodli pro první variantu, byť mají mnozí z nich ještě živé zkušenosti se sovětskou okupací. Dali přednost obhroublému nacionalistickému populistovi, jehož trápí chatrné zdraví a jenž zjevně funguje jako loutka v rukou svého takřka mafiánského okolí. Nic z toho nakonec nevadilo. Jeho žoviální komunikační styl, doprovozený strašením před imaginárním nájezdem migrantů, na triumf stačil.

Světové reakce na výsledek prezidentských voleb tedy nejsou obsahově vlastně o moc odlišné od některých, které zaznívají z poraženého tábora v Česku. Jejich pointou ale je, že český národ svádí sám se sebou zásadní boj, v němž ovšem už od smrti Václava Havla vítězí rohovníci nesnášenlivosti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.