Něco přes 152 tisíc hlasů chybělo Jiřímu Drahošovi k tomu, aby s Milošem Zemanem uhrál remízu, respektive ho těsně porazil. Mezi prvním a druhým kolem se k němu přiklonilo 1,3 milionu lidí, Zeman za stejnou dobu nabral 868 tisíc voličů. Faktorů bylo víc, Drahoš byl každopádně pro současnou hlavu státu silnější vyzyvatel než Karel Schwarzenberg před pěti lety. Tehdy finalisty dělilo 10 procent, letos to byla necelá tři procenta. Mohl něco Jiří Drahoš udělat lépe?

Mohl. Vlastně ani ne tak on, jako jeho tým. Buď s ním dost netrénoval, nebo podcenil situaci. Drahoš před kamerami působil, že není ve své kůži. Myšlenky formuloval neobratně, složitě, odpovědím na otázky v debatách se leckdy vyhnul. A to i u témat, kde to bylo vyloženě zbytečné a nahrálo to protivníkovi. Když kritizoval spolupracovníky Miloše Zemana, ale jedním dechem odmítl říct, koho by si vzal na Hrad on, působilo to dost špatně. Zazdil tak téma silného vlivu problematického okolí současného prezidenta, z něhož mohl těžit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru