Největší česká petrochemická skupina Unipetrol dosáhla loni čistého zisku 8,7 miliardy korun. To je meziročně o devět procent více. Rekordní zisk tak zvyšuje již třetím rokem po sobě. Provozovateli jediných dvou rafinerií v Česku výrazně rostly i tržby, a to téměř o dvě pětiny na 122,5 miliardy korun.

Méně pozitivní je to ale s čísly Unipetrolu za poslední čtvrtletí. Negativně je ovlivnila další nehoda v rafinerii v Litvínově, kde v prosinci hořela část provozu. Využití rafinérských kapacit Unipetrolu spadlo na 81 procent. Firma zničená zařízení kompletně zprovoznila až 10. ledna.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.