Po zveřejnění výsledků prvního kola prezidentských voleb se pozornost soustředila na Miloše Zemana a Jiřího Drahoše.

Proti druhému jmenovanému se vzápětí zvedl počet lživých útoků a začaly se šířit dezinformace. Tou nejčastější je, že Drahoš spolupracoval s StB. Navzdory tomu, že informaci několikrát vyvrátil Archiv bezpečnostních složek spadající pod Ústav pro studium totalitních režimů, koluje na sociálních sítích, serverech či v diskusích.

Před prvním kolem prezidentských voleb byla lživá zpráva zmíněna maximálně v několika desítkách případů. Po Drahošově postupu se ale tento počet zvedl až na více než tři sta za den. Ukazují to data z analytického nástroje >versus< vyvinutého v rámci The Beacon Project International Republican Institute. Podle dat společnosti Seznam lidé také často vyhledávají spojení Drahoš a StB.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.