Které knihy teď leží na vašem nočním stolku − a máte čas si už zase před spaním číst? 

Čas na čtení zatím nemám, ale jistě to bude lepší po druhém kole voleb. Proto se mi na stolku hromadí knížky, které jsem během kampaně dostal darem, ale nestačil jsem se do nich začíst. Mezi nimi je například Hradní pan Brouček a jiná monstra, což sepsal Václav Němec.

Existuje nějaká kniha, která vás inspirovala během prezidentské kampaně?

Zcela na počátku kampaně mi jedna dobrá známá půjčila knihu Profily odvahy od J. F. Kennedyho vydanou u nás v roce 1968 a během kampaně jsem se pak vrátil k Hovorům s T. G. Masarykem a také k eseji Václava Havla Moc bezmocných. Velkou radost spojenou s knihami a prezidentskou kampaní jsem pak ještě měl, když mi Pavel Kosatík nabídl, abych se stal kmotrem jeho nové knihy 100 x TGM. Je to skvělé zpracování Masarykových výroků, které mě vždy inspirují. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.