Jak porazit čas
Adolfo Bioy Casares: Morelův vynález, Dokořán

Román argentinského prozaika, který poprvé do češtiny přeložil František Vrhel v roce 1988 a jejž možná znáte z filmového zpracování Alaina Resnaise Loni v Marienbadu, je řazen po bok takové klasiky, jako je Utažení šroubu Henryho Jamese či Proces Franze Kafky. O Morelovu vynálezu napsal autor předmluvy Jorge Luis Borges, že jde přímo o dokonalé dílo!

Čtenář listuje deníkem muže, který prchl na pustý ostrov před justicí, o níž si myslí, že ho nespravedlivě pronásleduje. Vybral si místo, o kterém kolují zprávy, že se z něj nikdo živý nevrátí. S opuštěností ostrova je to však relativní, neboť se dostává do blízkosti tajemného objektu, v němž se opakovaně odehrávají podivuhodné výstupy jeho obyvatel. Jednou z protagonistek je i krásná žena, do níž se zapisovatel zamiluje. Jakýkoliv kontakt, o který se snaží, je však nemožný, neboť femme fatale jej neslyší, nereaguje na něj. Závislost na jednostranné lásce se stává s každým dnem intenzivnější, osudovější…

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.