Video jako nástroj komunikace tiše prorůstá do každodenního života. Videa jsou bezesporu formou zábavy, získávání informací i zdrojem reklamních nabídek. Když se řekne video, vybaví se generaci X určitě televize nebo videorekordér. Příslušníci generace Y již vyrostli v době distribuce videa po internetu, a to především formou "on demand", respektive "na vyžádání". Digitalizace nástrojů pro pořízení a zpracování videa a jejich aktuální cenová dostupnost umožnily tvořit videa prakticky každému, a to s jakýmkoliv cílem. Není tedy divu, že se vedle různých více či méně uměleckých výstřelků stala nástrojem vysvětlování, vzdělávání i spolupráce mezi lidmi.

"How to…" videa na on-line portálech postupně nahrazují klasické textové a obrázkové manuály, a to jak na laické, tak i na profesionální úrovni. Kromě receptů a tipů pro kutily jsou na internetu i videa vysvětlující sofistikovaná zapojení elektrických obvodů i obchody na burze. Video je zkrátka pro svou schopnost intenzivního a rychlého informování mocným nástrojem. Jeho výhody tkví v kombinaci obrazu a zvuku, což zaručuje rychlost sdělení a mimoto i schopnost zaujmout naši pozornost. To je citelné zejména na sociálních sítích, kde videopříspěvky mají znatelně vyšší dosah ve srovnání s textem a obrázky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Především velké společnosti a nadnárodní korporace nyní vytváří videa pro komunikaci ven i dovnitř v daleko vyšší míře a s daleko větší fantazií.
  • Videopříspěvky na sociálních sítích mají znatelně vyšší dosah ve srovnání s textem a obrázky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru