Bože, jakou prezidentskou debatu − první opravdovou mezi dvěma hlavními kandidáty na Pražský hrad − muselo Česko sledovat. Místo věcné diskuse, v níž bychom mohli hodnotit rétorickou pohotovost kandidátů, jejich zasvěcenost do věcí prezidentských, prostě do konkrétních vizí ohledně všeho, co hlava státu může skrz svoje pravomoce či prostě jen svůj majestát ovlivnit, mohl celý národ sledovat hospodský kotel, v němž rozhodující slovo neměli ani tak oni, kandidáti, nýbrž anonymní křiklouni.

Jeden z uchazečů o Hrad musí třikrát začínat větu, protože jej z hlediště vyrušují nenávistné výkřiky. Moderátor to nechává volně plynout, místo aby pohrozil, že pokud bude nedůstojný kravál pokračovat, debatu prostě ukončí. Ale to není vše. Zvolená témata (zbraně, kouření, migrace, církevní restituce) jsou šitá na míru jen jednomu z kandidátů, místo aby zazněla i ta, která by jej potrápila (jeho patolízalství vůči ruským zájmům, titul čestného poradce na Hradě pro čínského aparátčíka z firmy CEFC, tedy firmy, jejíž představitelé jsou americkou prokuraturou obviněni z obří korupce v Africe, atd.).

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru