Zatímco na českém trhu kralují vozy značky Škoda (z 10 nejprodávanějších jich je hned pět), světovým trhům dominují jiné automobily. Podle aktuálních statistik za rok 2017 byl vůbec nejprodávanějším vozem na celé planetě levný japonský sedan Toyota Corolla, pro který se rozhodlo jeden a čtvrt milionu lidí.

Corolla patřící podle velikosti do nižší střední třídy k tomu měla hned několik předpokladů. Vyrábí se − nebo se ve své historii vyráběla − na všech světových kontinentech vyjma Antarktidy. Má navíc dlouhý rodokmen, který sahá až do roku 1966 − aktuálně se prodává ve své jedenácté generaci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.