"Jsme přesvědčeni, že izolace není cestou vpřed. Jsme přesvědčeni, že musíme spolupracovat, že protekcionismus není správnou odpovědí," nechala se včera při svém vystoupení na hospodářském fóru ve švýcarském horském letovisku Davos slyšet německá kancléřka Angela Merkelová. Vyslala tak vlastně vzkaz na dvě strany. Nepřímo americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který pod heslem America First prosazuje nejrůznější protekcionistická opatření. A kolegům z Evropské unie, které přímo vyzvala, aby ještě více spolupracovali v zahraniční politice. Evropa by si podle ní neměla stěžovat, pokud některé země změní své daňové systémy, jako to před časem udělaly USA. Místo toho by měla odpovědět vlastními reformami. Trumpovo vystoupení je v Davosu naplánováno na dnešek. Co vzkáže on Merkelové?

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru