V karlínském Hudebním divadle se včera po osmé večer poprvé střetli tváří v tvář Jiří Drahoš a Miloš Zeman. Během více než hodinového duelu to ovšem nebyli oni dva, kdo byl nejvíc slyšet, nýbrž jejich příznivci. Kvůli nešťastnému formátu debaty, který druhá nejsledovanější soukromá televize zvolila, přerušoval aplaus příznivců z obou táborů velmi často promluvy uchazečů o Pražský hrad. Potlesk a skandování zcela upozadily velmi nevýrazného moderátora Karla Voříška, který fungoval spíše jako uvaděč než jako někdo, kdo rozpravě dává řád a jejím aktérům vytyčuje jasné mantinely.

Pak se mohlo stát, že Drahoš se Zemanem se bez jakéhokoli zásahu mohli dohadovat o tom, jestli je správné, aby prodavačky v obchodech měly zbraně. Nebo se střetli nad tématem dezinformací šířených prokremelskými médii. "Myslíte si, že my voliči jsme takoví blbci?" zpochybnil Zeman Drahošovo starší tvrzení, že ruské tajné služby ovlivňují volby nejen v Česku. A dodal, že i tajná služba nic takového netvrdí a že on to musí vědět, protože mu na stůl chodí zprávy BIS. "Dostávat zprávy BIS a číst je, jsou dvě různé věci," odmítl ho Drahoš.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.