V české politice mají hlasy věřících jen zřídka velkou váhu.

Témata jako potraty nebo svazky homosexuálů, které v USA nebo Polsku patří mezi hlavní body předvolebních debat, se ve zdejších kampaních téměř neprobírají. Šance Miloše Zemana a Jiřího Drahoše před druhým kolem prezidentské volby jsou však natolik vyrovnané, že křesťansky orientovaní voliči mohou být právě tou skupinou, která rozhodne o vítězi.

Na první pohled se zdá, že silnější pozici u věřících má Drahoš. V posledních dnech ho podpořili různí církevní hodnostáři, navíc má politické zázemí u lidovců, kteří se za něj postavili už loni.

Drahošovi pomáhá také doporučení od Pavla Fischera, který v prvním kole posbíral půl milionu hlasů, mnoho z nich od aktivních křesťanů. Ti považovali bývalého diplomata za nejbližšího kandidáta i proto, že se za něj přimlouvali církevní představitelé.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.