Nejdříve přijel do Zlínského kraje o víkendu prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Následně za ním dorazila jeho manželka Eva, která navíc zůstala v tomto regionu až do úterního odpoledne, kdy besedovala v jihomoravském Hodoníně s lidmi v zaplněném pastoračním centru místní římskokatolické farnosti.

Návštěva těchto míst nebyla náhodná. Na Zlínsku, stejně jako v některých dalších částech Moravy, mají silné zastoupení věřící voliči, které by rád bývalý šéf Akademie věd získal. I když v těchto místech vyhrál s velkým náskokem v prvním kole jeho hlavní soupeř Miloš Zeman, slušný počet voličů měl tady i Pavel Fischer, který dokázal oslovit právě konzervativnější voliče.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.