Kamionoví dopravci v Česku riskují na zahraničních cestách pokuty. Německo, Francie a Belgie pokutují od loňského roku řidiče, kteří svůj povinný týdenní odpočinek tráví místo hotelu nebo ubytovny v kabině svého auta. Chtějí tím vyřešit problém řidičů z Východu, kteří se svými kamiony pobývají v cizí zemi i několik měsíců za nevyhovujících podmínek. Opatření se dotklo i českých dopravců. Ti nařízení často ignorují a noc v hotelu řidičům neplatí.

Tvrdí přitom, že pravidla neporušují proto, aby ušetřili za ubytování, ale kvůli odpovědnosti za náklad. "Jsme v neřešitelné situaci. Dostali jsme už několik takových pokut. Naposledy to bylo 1600 eur pro firmu a 600 eur pro řidiče. Nemůžeme ale nechat naložený vůz, za který máme odpovědnost, bez dozoru a poslat řidiče pryč," říká jednatel logistické firmy O.K. Trans Praha Vladimír Starosta, který je prezidentem sdružení dopravců Česmad Bohemia.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.