Kdo by nechtěl bydlet v Praze, podle statistiků v šestém nejrozvinutějším regionu Evropy, ve městě, které v poměru hrubého domácího produktu na obyvatele předstihlo Paříž, Stockholm či Vídeň? Kdo v ní bydlí, ví, že má Praha svoje specifika, kterými se výše zmíněná města nevyznačují. Například že každý obyvatel musí svým potomkům vysvětlit, že když se budou chtít od rodičů odstěhovat, musí vyhrát ve sportce či založit úspěšný start-up. S normálním platem si byt nikdy nekoupí. Ti, kteří mají to štěstí a bydlí, zase zjistí, že se musí po Praze i pohybovat, což mnohdy vyžaduje takřka nadlidské schopnosti.

Pro začátek musí nastudovat, přes který most je možné chodit či jezdit, protože většina z nich je v dezolátním stavu.

Pokud někdo nemiluje koupání v ledové vodě, je lepší zůstat na jednom břehu, případně využívat most Karlův, který možná nesplňuje nejnovější technické normy, ale aspoň drží. Uzavření lávky ve Stromovce lze vyřešit vysokými holinkami a přebroděním, uzávěra Libeňského mostu si ovšem žádá pečlivé nastudování trasy.

Ti, kteří ještě stále trvají na tom, že se po Praze budou pohybovat autem (přes existenci modrých zón, které pohyb autem v podstatě znemožňují), by měli vyrazit s předstihem, nejlépe ve tři ráno, protože v normálním čase se přes zácpy nikam nedostanou. Pokud náhodou narazí na volnou ulici, tak jen proto, že jde o slepý úsek, na který řidiče upozorní vhodně umístěná značka zhruba 200 metrů před uzávěrou (což je případ právě Libeňského mostu).

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru