Miloš Zeman a Jiří Drahoš se poprvé utkají tváří v tvář v televizi Prima příští úterý večer. Stávající prezident už tou dobou bude mít za sebou dvě interview na obrazovkách − v neděli na Nově a v pondělí na Barrandově, kde ovšem vystupuje každý týden. Na těchto stanicích se Drahoš neobjeví, byť pozvánku k duelům dostal. Bývalý předseda Akademie věd se ale rozhodl, že dvě "utkání" se Zemanem stačí, a jelikož celý víkend stráví mezi lidmi na Moravě, zúčastní se až úterní debaty na Primě a ve čtvrtek v České televizi.

Právě kolem formátu diskuse ve veřejnoprávním médiu bylo v posledních dnech nejvíc rušno, protože tradiční moderátor předvolebních pořadů Václav Moravec tentokrát svou účast odmítl. Duelem bude nakonec provázet Světlana Witowská. "Živé vysílání je těžká disciplína. A vysílání závěrečné prezidentské debaty je asi vůbec nejtěžší. Klade to na moderátora obrovské nároky. A moderátor se na to musí cítit, musí to dělat s chutí, bez toho, že by mu to někdo nařídil. Platí to nejen pro Václava Moravce, ale i pro další moderátory," vysvětlil v rozhovoru pro HN dění kolem prezidentské debaty ředitel ČT Petr Dvořák.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.