Každý členský stát Evropské unie získá větší svobodu při stanovení sazeb daně z přidané hodnoty (DPH). Mimo jiné by to znamenalo, že by Česko mohlo za určitých podmínek použít na některé produkty i takzvanou supersníženou sazbu DPH, která by byla nižší než pět procent.

V EU zatím stále platí systém pravidel pro DPH z roku 1993, který však byl zaveden pouze na přechodnou dobu. Včera představené změny jsou součástí velkého balíku opatření, kterými hodlá Evropská komise současný systém brzy nahradit. Přesné datum ale stanovené není, s návrhem musí ještě souhlasit europoslanci a členské parlamenty.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.