Desítkám provozovatelů fotovoltaických elektráren, které nebyly připojeny do distribuční sítě v roce 2010, vzrostly šance na úhradu škod. Kvůli připojení až v roce 2011 přišli o více než šest tisíc korun za každou vyrobenou megawatthodinu. Naději jim dává Nejvyšší soud.

Podle jeho rozhodnutí se předchozí soudy nezabývaly možným zneužitím dominantního postavení polostátního provozovatele distribuční soustavy ČEZ Distribuce. Uznal proto dovolání společnosti OK Solar-H a vrátil věc k novému řízení, které by mělo proběhnout už 1. března u Okresního soudu v Ústí nad Labem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • OK Solar-H, plzeňský provozovatel solární elektrárny, si stěžuje, že kvůli průtahům ze strany ČEZ utrpěl milionové škody.
  • V březnu bude Okresní soud v Ústí nad Labem znovu posuzovat možnost zneužití dominantního postavení ČEZ Distribuce.
  • Podle mluvčího ČEZ však soudy už obdobné případy řešily a žádné zneužití neprokázaly.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru